(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 10:29

Samochod

(Nr 2243163)
Samochod

Marka i model:

Bmw 745i

Waga w kg (łączna):

1900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1044.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Heidenheim, 89522, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brodnica, 87-300, Polska

Termin elastyczny