(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-29 16:24

Samochód

(Nr 2247207)
Samochód

Marka i model:

CLA

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 538.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kraków, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Olsztynek, 10-041, Polska

Termin elastyczny