(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-30 13:04

Samochod

(Nr 2248038)
Samochod

Marka i model:

Bmw X5

Waga w kg (łączna):

2200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1946.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Salerno, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łódź, 93-208, Polska

Termin elastyczny