(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-30 21:08

samochód

(Nr 2248512)
samochód

Marka i model:

toyota rw 4

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2031.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brzeg, Polska

Termin elastyczny