(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-22 14:53

samochód

(Nr 2309416)
samochód

Marka i model:

Nissan Sunny

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3282.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sewilla, Hiszpania

Od 29 sty 2018 do 2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Kraków, Polska

Od 5 lut 2018 do 9 lut 2018