(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-28 01:08

Samochód

(Nr 2327180)
Samochód

Marka i model:

Honda Civic Coupe VI Gen

Waga w kg (łączna):

1200.00

Dystans: 971.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Gilze en Rijen, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny