(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 08:32

Samochod

(Nr 2329976)
Samochod

Marka i model:

Forda fokus mk3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 185.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Lublin, Polska

Od 30 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Łomianki, 05-092, Polska

Od 30 sty 2018 do 31 sty 2018