(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 10:46

Samochod

(Nr 2334380)
Samochod

Marka i model:

Audi a4

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Dystans: 586.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Gdynia, Polska

Od 30 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Szczucin, 33-230, Polska

Od 31 sty 2018 do 2 lut 2018