(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 19:39

samochod

(Nr 2343020)
samochod

Marka i model:

porsche cayman

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1622.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Eastbourne, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny