(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 13:40

Samochód

(Nr 2401084)
Samochód

Marka i model:

Bmw 325 ci

Waga w kg (łączna):

2500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1584.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Chelmsford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Żory, Polska

Termin elastyczny