(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-24 14:45

Samochód

(Nr 2411192)
Samochód

Marka i model:

Honda civic

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1078.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Venray, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Brodnica, Polska

Termin elastyczny