(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 18:10

Samochod (Nr 2414288)

Samochod

Marka i model:

Doge Caliber

Waga w kg (łączna):

1360.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 929.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Sztokholm, Szwecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stargard, 73-100, Polska

Termin elastyczny