(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-26 15:24

Samochod

(Nr 2417468)
Samochod

Marka i model:

Mazda 6

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 2036.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Glasgow City, Wielka Brytania

4 mar 2018

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

8 mar 2018