(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 18:34

Samochód

(Nr 2644084)
Samochód

Marka i model:

SEAT Ibiza

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1073.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Osnabrück, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kętrzyn, 11-400, Polska

Termin elastyczny