(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-08 22:38

Samochód (Nr 2677916)

Marka i model:

Volkswagen passat b6

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2382.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Coleraine, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kwidzyn, Polska

Termin elastyczny