(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-26 22:32

Samochod (Nr 2754084)

Samochod

Marka i model:

Opel astra

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 899.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rijssen, 7463 PG, Holandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bydgoszcz, Polska

Termin elastyczny