(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 20:13

Samochod (Nr 2756416)

Samochod

Marka i model:

Audi 80

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1573.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

San Giusto Canavese, 10090, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Starachowice, 27-200, Polska

Termin elastyczny