(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-09-20 09:49

Samochód (Nr 3264550)

Samochód

Marka i model:

Subaru forester

Waga w kg (łączna):

1400.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 72.00 km

Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Wyszogród, 09-450, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny