(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-22 13:37

Samochód audi a3

(Nr 2404892)
Samochód audi a3

Marka i model:

Audi a3

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1380.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Akwizgran, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zagórz, 38-540, Polska

Termin elastyczny