(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 21:48

samochód bmw

(Nr 2409812)
samochód bmw

Marka i model:

bmw seria 5

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2469.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Monaghan, H18 YW81, Irlandia

Od 28 mar 2018 do 1 kwi 2018

Adres i termin dostawy

Ostrowiec Świętokrzyski, 27-400, Polska

Od 6 kwi 2018 do 7 kwi 2018