(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-01 12:47

Samochód bmw seria3

(Nr 2649828)

Marka i model:

Bmw seria 3 318i

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2108.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Cavan, Irlandia

28 maj 2018

Adres i termin dostawy

Kcynia, 89-240, Polska

29 maj 2018