(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Samochod ciezarowy (podwozie) Mercedes 8x8 (Nr 4806292)

Marka i model:

Mercedes SK 8x8

Waga w kg (łączna):

12500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1172.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

Od 2 wrz 2019 do 7 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Siedlce

Od 9 wrz 2019 do 13 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.