(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

samochod gaz-69 z Goch Niemcy (Nr 4916058)

Marka i model:

Gaz-69

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1161.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Goch

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Sucha Beskidzka

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.