(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-31 11:30

samochod nissan qasqhai

(Nr 2338196)
samochod nissan qasqhai

Marka i model:

nissan qasqhai

Waga w kg (łączna):

1300.00

Budżet zlecenia [zł]:

1200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 838.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Ridderkerk, Holandia

2 lut 2018

Adres i termin dostawy

Świebodzin, 66-200, Polska

3 lut 2018