(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-01 22:41

Samochód osobowy

(Nr 2250024)
Samochód osobowy

Marka i model:

Łada Niva

Waga w kg (łączna):

1210.00

Dystans: 1799.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z UK. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Πατελιδάς, 63100, Grecja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny