(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-04 15:39

samochód osobowy

(Nr 2255895)
samochód osobowy

Marka i model:

volkswagen golf

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3349.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Hvolsvöllur, 860, Islandia

28 mar 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny