(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 10:53

samochod osobowy

(Nr 2257816)
samochod osobowy

Marka i model:

mondeo kombi, goła karoseria, jezdny

Waga w kg (łączna):

900.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 352.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia wozu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Gniezno, 62-200, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Mirsk, 59-630, Polska

Termin elastyczny