(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 22:06

samochód osobowy

(Nr 2321832)
samochód osobowy

Marka i model:

Dacia sandero stepway

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

30000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 919.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Limburg, 65552, Niemcy

Od 29 sty 2018 do 31 sty 2018

Adres i termin dostawy

Pielgrzymowice, 43-253, Polska

Od 1 lut 2018 do 4 lut 2018