(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-01 20:26

Samochód osobowy

(Nr 2343168)

Marka i model:

VW Garbus

Waga w kg (łączna):

700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1603.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Kokkola, Finlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdańsk, 02-968, Polska

Termin elastyczny