(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-23 04:47

samochód osobowy

(Nr 2406996)
samochód osobowy

Marka i model:

renault Megane grandtour

Waga w kg (łączna):

1385.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 964.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Pfälzer Ring 15, Hockenheim, 68766, Niemcy

25 lut 2018

Adres i termin dostawy

Przyjaźni 146, Piekary Śląskie, 41-948, Polska

3 mar 2018