(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 12:23

Samochod osobowy (Nr 2413228)

Samochod osobowy

Marka i model:

Vw golf

Waga w kg (łączna):

1300.00

Dystans: 1307.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Dillingen a.d.Donau, 89407, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kowale Oleckie, 19-420, Polska

Termin elastyczny