(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-27 13:44

SAMOCHÓD OSOBOWY

(Nr 2421036)
SAMOCHÓD OSOBOWY

Marka i model:

AIXAM CROSSLINE

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 690.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Lubań, Polska

2 mar 2018

Adres i termin dostawy

Kolejowa, Kraśnik, 23-206, Polska

4 mar 2018