(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-29 10:39

samochód osobowy (Nr 2642752)

samochód osobowy

Marka i model:

Mazda 6

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 779.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Graz, 8430, Austria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jodłowa, 39-225, Polska

Termin elastyczny