(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 03:00

samochod osobowy (Nr 2747992)

Marka i model:

Mercedes CLK rocznik 99

Waga w kg (łączna):

1700.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 595.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Wołów, 56-100, Polska

Od 31 maj 2018 do 6 cze 2018

Adres i termin dostawy

Gdańsk, Polska

Termin elastyczny