(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 13:19

Samochód osobowy (Nr 2755272)

Samochód osobowy

Marka i model:

BMW M5

Waga w kg (łączna):

2440.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1172.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu wozu pojawia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Świętojańska 45, Gdynia, 81-368, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Monachium, Niemcy

Termin elastyczny