(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 14:34

Samochód osobowy 1500 kg (Nr 2745632)

Samochód osobowy 1500 kg

Marka i model:

Mercedes clk320

Waga w kg (łączna):

1490.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2503.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia auta

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Abbeyleix Road, Irlandia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Lublin, Polska

Termin elastyczny