(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 10:06

Samochód osobowy - 4750cm długości, 1500kg wagi (Nr 2744012)

Samochód osobowy - 4750cm długości, 1500kg wagi

Marka i model:

Honda Accord Kombi

Waga w kg (łączna):

1500.00

Dystans: 1926.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Nesebyr, Bułgaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biała Podlaska, 21-500, Polska

Termin elastyczny