(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Samochod osobowy Alfa romeo (Nr 5584331)

Marka i model:

Alfa Romeo 159

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 242.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Koszęcin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Grzybiany

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.