(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-24 07:35

Samochod osobowy ford fiesta mk2 (Nr 2743336)

Samochod osobowy ford fiesta mk2

Marka i model:

Ford fiesta

Waga w kg (łączna):

1000.00

Dystans: 2057.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Hereford, Wielka Brytania

1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Białystok, 15-001, Polska

4 cze 2018