(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Samochód osobowy Ford Focus (Nr 3974346)

Marka i model:

Ford Focus

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 690.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Bochum

Od 28 lut 2019 do 5 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

Od 28 lut 2019 do 9 mar 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.