(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-02 18:34

SAMOCHOD OSOBOWY FORD FOCUS I

(Nr 2251644)
SAMOCHOD OSOBOWY FORD FOCUS I

Marka i model:

FORD FOCUS

Waga w kg (łączna):

1200.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 536.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Chojna, 74-500, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Warszawa, Polska

Termin elastyczny