(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-25 11:12

samochód osobowy (renault laguna )

(Nr 2319388)
samochód osobowy (renault laguna )

Marka i model:

renault laguna

Waga w kg (łączna):

1500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1032.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Leer, 26789, Niemcy

Od 29 sty 2018 do 16 lut 2018

Adres i termin dostawy

Aleja Niepodległości 2, Warszawa, 02-087, Polska

16 lut 2018