(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-25 23:51

samochod osobowy skoda rapid (Nr 2751740)

Marka i model:

Skoda Rapid

Waga w kg (łączna):

1.20

Budżet zlecenia [zł]:

1

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3715.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Goworowska, Ostrołęka, Polska

15 cze 2018

Adres i termin dostawy

Bústaðavegur, Reykjavík, Islandia

20 cze 2018