(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-21 02:38

Samochód osobowy x6

(Nr 2168619)
Samochód osobowy x6

Marka i model:

VW passat

Waga w kg (łączna):

1359.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 1730.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Derby, DE21 4QN, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Ołomuniec, 779 00, Czechy

Termin elastyczny