(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-05 23:24

Samochód Passat B5 Kombi (Nr 2665324)

Samochód Passat B5 Kombi

Marka i model:

Volkswagen Passat B5 Kombi

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1384.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Givskud, 7323, Dania

Od 7 maj 2018 do 25 cze 2018

Adres i termin dostawy

Pawłosiów, Polska

Od 7 maj 2018 do 25 cze 2018