(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-28 10:43

Samochód Saab 9-3 sedan

(Nr 2245032)
Samochód Saab  9-3 sedan

Marka i model:

Saab 9-3

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [zł]:

2600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2419.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Dublin, Irlandia

Od 2 sty 2018 do 6 sty 2018

Adres i termin dostawy

Łańcut, 37-100, Polska

Termin elastyczny