(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

samochod specjalny auto dzwig zabytkowy faun 12/21 (Nr 5744299)

Marka i model:

faun 12/21 dzwig drogowy zabytkowy 250cm szerokosc 350 cm wysokosc 900 cm dlugosc

Waga w kg (łączna):

28000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 841.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Cham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Sochaczew

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.