(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-29 13:02

Samochód VW AMAROK

(Nr 2331176)

Marka i model:

Vw amarok

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1964.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu pojawia się najczęściej, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Rzym, Włochy

9 lut 2018

Adres i termin dostawy

Parczew, 21-200, Polska

17 lut 2018