(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Sanie konne lekkie. (Nr 7253503)

Długość [m]:

2.5

Szerokość [m]:

1.5

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

200

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 530.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Świętokrzyskie, Moskorzew

Od 18 sty 2021 do 19 sty 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Sławoszyno

31 sty 2021


Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełnym samochodem ciężarowym tzw. „Less Than Truckload” to użycie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli posiadamy do przewiezienia mniejszy towar, który nie wymaga zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje zajęcia całej przestrzeni, wtedy użycie takiego typu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest prawidłowe. 


Do ciężarówek wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których ciężar przewyższa 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające wymogi ustanowione przez nasz kraj. Do transportu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, samochody ciężarowe BDF, samochody ciężarowe skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki klasa: firanka oraz furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach kosztów przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są tego ładunku parametry – ciężar i rozmiar. Warto również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, należy opisać pakunek. Ważna jest również informacja w kwestii usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek oraz wyładunek. Kluczowy jest również termin zrealizowania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to często palety, narzędzia, maszyny, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego przewozem całonaczepowym.