Santana Suzuki (Nr 5317378)

Santana Suzuki

Marka i model:

Susuki santana

Waga w kg (łączna):

2000.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1018.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Montpellier

9 mar 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Pulpí

12 mar 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.